• Hakan Tuz İmalatı Cihanbeyli Konya Türkiye; Tuz, Tablet Tuz, Yemeklik Tuz, Gıda Tuzu, Sanayi Tuzu, Deri Tuzu, Arıtma Tuz

Deniz Tuzu Nedir?

Deniz tuzu ve sofra tuzu arasındaki temel farklar tadı, dokusu ve işlenmesidir.

Sofra tuzu, çoğu tuzluklarda görülen granül beyaz tuzdur. Sofra tuzu tipik olarak yeraltı yataklarından çıkarılır. Diğer mineralleri uzaklaştırmak için işlenir. Sofra tuzu genellikle tiroid sağlığı için önemli olan iyot ile takviye edilir.

Deniz tuzu, okyanus suyunun veya tuzlu su göllerinden gelen suyun buharlaşmasıyla üretilen tuz için genel bir terimdir. Sofra tuzundan daha az işlenir ve eser mineralleri tutar. Bu mineraller lezzet ve renk katar. Deniz tuzu ince taneler veya kristaller halinde bulunur.

Deniz tuzu genellikle sofra tuzundan daha sağlıklı olarak tanıtılır. Ancak deniz tuzu ve sofra tuzu aynı temel besin değerine sahiptir. Deniz tuzu ve sofra tuzu, ağırlıkça karşılaştırılabilir miktarlarda sodyum içerir.

Hangi tür tuzu seviyorsanız, bunu ölçülü olarak yapın. Amerikalılar için Diyet Yönergeleri, sodyumun günde 2.300 miligramdan daha azıyla sınırlandırılmasını önermektedir. 1 çay kaşığı sofra tuzunda kabaca ne kadar sodyum var.

Telegram
WhatsApp